Tänane kuupäev 17 Juul 2019, 21:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Küsimus focuste kohta.
PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 12:37 
Eemal
õpin foorumit kasutama

Ford Focus 1.8 TDI 66 kW (2001)
Ford Focus 1.8 85 kW (2002)
Ford Focus 1.8 TDCi 74 kW (2003)

rääkige nende vigadest, lagunemisest jne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Küsimus focuste kohta.
PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 17:22 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

66kw mootor suhteliselt õnnetu,rihm puruneb,kõrgsurvepump,turbo,klapid,kolvid,nukk.

Ford Mondeo 95a 1,8td (Müüdud)
+37256718222
+358 465 861 868

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 20:37 
Eemal
algaja

Eks auto nagu iga teinegi. Tuleb otsida korralikult hoitud isend. Mootori poole pealt pole veel kohanud mingeid anomaaliaid. Rihma tuleb nagu igal teisel autolgi vahetada. Kusjuures on tegemist nende puhul komplektiga kett + rihm. Väntvõll veab ringi küttepumpa ja küttepumba pealt veetakse hammasrihmaga ringi nukkvõlli. Aga vahetad ainult rihma ära... Muidu suht lihtsa ehitusega mootor. Soovitaksin uuemat masinat ja rohkem kw. 66 ja 85 vahe on nagu öö ja päev...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 20:45 
Eemal
sõltlane
Kasutaja avatar

nustu826 kirjutas:
Väntvõll veab ringi küttepumpa ja küttepumba pealt veetakse hammasrihmaga ringi nukkvõlli.

Päriselt ka on selline süsteem? Lihtsalt Mondeo peal on rihmaga nukkvõllid ja siis teise rihmaga pump. Pole Focust lähemalt uurinud.

Muidu ei ütleks, et rihmad lähevad. Peale ostu vahetad ära ja järgmise korrani.
Kui pole läbi roostetanud, korralikult hooldatud ja kõik tahmad asjad paigas, siis ei tohiks hullu olla. ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 21:02 
Eemal
sõltlane
Kasutaja avatar

85kw TDCI-l on tähelepanu vajavateks sõlmedeks kõrgsurvepump, pihustid (kõrgsurvepumba kulumisest tulenev metallipuru võib õhulekkeid põhjustada), turbo ja kahemassiline hooratas. Kõrgsurvepumba remont on ca. 1500-2000€, pihustite remont 700€, uus Turbo 700€ ja hooratta komplekt ca 600€. Kui mootor on korras, siis on tegu säästliku ning särtsaka liikuriga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 21:12 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

nustu826 kirjutas:
Eks auto nagu iga teinegi. Tuleb otsida korralikult hoitud isend. Mootori poole pealt pole veel kohanud mingeid anomaaliaid. Rihma tuleb nagu igal teisel autolgi vahetada. Kusjuures on tegemist nende puhul komplektiga kett + rihm. Väntvõll veab ringi küttepumpa ja küttepumba pealt veetakse hammasrihmaga ringi nukkvõlli. Aga vahetad ainult rihma ära... Muidu suht lihtsa ehitusega mootor. Soovitaksin uuemat masinat ja rohkem kw. 66 ja 85 vahe on nagu öö ja päev...

66kw on kahe rihmaga...kas sinuarust normaalne kui viskab rihma pooleks 10k peale vahetust?,see et rihma mõned hambad üle viskab see kah normaalne? :mrgreen:

Ford Mondeo 95a 1,8td (Müüdud)
+37256718222
+358 465 861 868

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Mär 2011, 21:17 
Eemal
sõltlane
Kasutaja avatar

tann15 kirjutas:
nustu826 kirjutas:

66kw on kahe rihmaga...kas sinuarust normaalne kui viskab rihma pooleks 10k peale vahetust?,see et rihma mõned hambad üle viskab see kah normaalne? :mrgreen:

Äkki vahetas rihma ebapädev isik? Alati pole auto süüdi. ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Juul 2012, 11:14 
Eemal
algaja

Tere, otsin omale focust, aga ei ole päris kindel missugust valida, hind võiks olla võimalikult madal ning auto muidugi võimalikult korralik, nagu ikka ;) Kindlad asjad on need: universaalkere, konditsioneer, bensiinimootor 1,6 või 1,8l, manuaalkast, hea muidugi kui ka muud mugavused ja talvekad kaasa jne.
Hind võiks jääda kuni 3000€, aga parem kui alla selle ikka, ehk siis valikus 1999-2004a. mudelid. Siit ka see väike dialemma- on see alates 2002a. uuendustega mudel ka tehniliselt parem, või on tegu ainult väliste muutustega? Näiteks äkki on tuled paremad, või müraisolatsioon parem etc. Panen mingid lingid siia, missuguste vahel valiks...hõbedane värv on proua soov ;)http://www.auto24.ee/used/966303 või siis http://www.auto24.ee/used/1047741
Sellised väikesed küsimused kummitavad veel mind- räägitud on palju sisemiste veovõlliotste kulumisest ja et kallis remontida- ma vaatasin, et autoosad.ee oli veovõll 67€, see peaks ju koos otsaga olema ja ei ole selle jupi kohta kallis ju? Või olen ma valesti aru saanud millestki? Teine küsimus- kas veojõukontroll on väljalülitatav? Ning kas originaal kassetika asemele originaal cd makk panna on plug and play või rohkem jama? Lugesin nagu, et pistikud võivad erineda vms, aga ei jaga neid makkide marke ka veel siin. Vist sai kõik, esialgu... aa, kui on kellelgi pakkuda müüa enda oma, mis mahub mu soovide vahele, siis võib pakkuda läbi privaatsõnumi või mis siin foorumis on, kuna see pole ostu-müügi teema. Ostuks nagunii enne paari nädalat ei lähe, kuna olen Eestist ära hetkel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Juul 2012, 18:27 
Eemal
huviline
Kasutaja avatar

Maki kohta oskan õelda et juhtmed sobivad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Juul 2012, 18:33 
Eemal
sõltlane
Kasutaja avatar

hjuumen kirjutas:
räägitud on palju sisemiste veovõlliotste kulumisest ja et kallis remontida- ma vaatasin, et autoosad.ee oli veovõll 67€, see peaks ju koos otsaga olema ja ei ole selle jupi kohta kallis ju? Või olen ma valesti aru saanud millestki?

Tegemist on B-varuosaga.. A-varuosa maksis kunagi ~4-5kilo (vanas rahas)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Juul 2012, 18:40 
Eemal
algaja

woozh kirjutas:
hjuumen kirjutas:
räägitud on palju sisemiste veovõlliotste kulumisest ja et kallis remontida- ma vaatasin, et autoosad.ee oli veovõll 67€, see peaks ju koos otsaga olema ja ei ole selle jupi kohta kallis ju? Või olen ma valesti aru saanud millestki?

Tegemist on B-varuosaga.. A-varuosa maksis kunagi ~4-5kilo (vanas rahas)

Selge sellega siis, ajad muutunud vahepeal. Mul pole B-osa paigaldamise vastu midagi, kui nad just kordi kehvemad ei ole, eriti, kui A-osa hingehinda maksab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05 Aug 2012, 00:27 
Eemal
algaja

Jube "aktiivne" see focuse teema siin foorumis, see saab tähendada ainult head- pole põhjust kaevata. Kui leian sobiva masina, siis on järgmise nädala lõpuks 1 uus focuseomanik siin juures ja üritan ka edaspidist materjali siia kajastada nagu on teinud suht vähesed, vähemalt tunub nii.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05 Aug 2012, 09:46 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Focuse kõige suurem viga on rooste. Ukseääred seest poolt hakkavad minema, tagumise luugi serv. Elekter elab oma elu, aegajalt klõpsivad uksed ennast iseenesest lukku. Universaali korral oleks mõistlik kangem mootoriga mudel võtta siis saab vedada ka midagi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05 Aug 2012, 13:16 
Eemal
algaja

Seda ukseäärte roostet saaks ju ennetada, kandes sinna mingit mastiksilaadset möginat, peaks muidugi enamvähem kerevärvi olema see, eelnevalt muidugi kõik roostealged hävitada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05 Aug 2012, 21:19 
Eemal
huviline
Kasutaja avatar

Mina sõidan juba aastakese diisel Focusega,
olen vahetanud veovõlle,laagreid ja palju muud jama aga jah nagu siin ennem räägitud on... vahepeal uksed täitsa lambist kinni sõidu ajal ja ise lähevad lahti... :shock:

teine probleem(ka ülalmainitud) rooste... sellega ei jõua mässata... :D

Milleks sulle Focus kui sama raha eest saab Mk3 Mondeot?

Minu arust Mondeo juba palju soliidsem mugavam ja suurem(kui vedamiseks läheb)

Üldiselt mul ei ole Focuse vastu midagi - mõnus auto on, aga soovitaks ikka Mondeot. :D

EDIT: Focus 1.6 bensumootoriga? :D See ei ole vedamiseks mõeldud ja jooma hakkab ka piisavalt.
Kui vedada siis ikka diisel :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis