Tänane kuupäev 21 Nov 2019, 13:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 12 Nov 2013, 19:59 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Nonii..vähemalt lõpuks need postitused läbi ka tulevad... Viimsis ringi sõitev auto see siiski ei ole :)

ST meheks mind kutsuda kahjuks ei saa, korrektne oleks siiski ST naine ;)

Aga hea näha/kuulda, et Eestis ST omanikke juurde tekib :) Kui ma aru saan, siis Sul peaks olema 2009 aasta, ehk uuema kerega (võttes arvesse avatari pildi)? Kas ostsid ka Eesti auto?

Velgede osas mina pead ei hakanud murdma, ostsin talveks 18'' naastrehvid alla. Selle kleepsu osas on mul sama teema (ehk märgi seest kleeps kadunud). Kavatsen ebayst endale lihtsalt uue märgi tellida. Sealt saab inglismaalt tellides väga erinevaid nii ilu kui ka varusoasi.

Kütusekulu osas lugesin enne auto ostu ka põhalikult, aga jhh foorumitest on väga seinast seina..ühest kohast lugesin isegi 17 l/100 km kohta välja (seal oli juba mingi viga autol küljes). Minul võtab praegu linnavahel vurades (nii et ikka saab ka pedaali vajutatud) praegu ca 11 ringis (kuni 11,5). Kui harrastaks ökosõitu saaks ta ka 10 peale ma usun. Maantel on ta jhh 8 juures kuskil. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Nov 2013, 02:15 
Eemal
algaja

kas loeme keskmiseks kuluks seda mida ekraan näitab või seda palju kulub?
nõme kui seistes foori taga on kuluk 99l/h:( ja keskmine kasvab.

kas ma ainus kellel on nii, et kui "distance to empty" on null, siis seisan teeääres ja hääletan mööduvaid STsid lähima tanklani, et sealt ebaõnnestnult tagasi tulla sest bensiini ei saa kanistrist mitte kuidagi autosse (nõme korgita lukustus).

raske südamega pean vist ikkagi müüki panema enda oma sest lihtsalt.. pole parkimiskohta. Tavaline focus ja Leaf võtavad kohad ära:(

(ei naera, aga tõesti - ST pealt Leafi rooli tundub naljakas mõningatele, ka mulle).

Aga hea on tõdeda, et chrissule auto meeldib ja värv ka. Olgugi, et kindlustus hindab suvalise ST praegu 7000€ peale loodan, et kuuleme tegemistest veel ja veel.

Ahjaa, iga kleebis annab 5kw võimu juurde. Mõtle selle peale:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Nov 2013, 12:00 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Mina arvestan kütusekuluks ikkagi seda mis reaalselt kulunud on. Seda nö kompuutri järgi distance to empty pole nulli lasknud ja milleks proovidagi. Miininum, mis ees on olnud on ca 25 km ja teeäärde pole jäänud. Kui olen lasknud 40 peale ja peale seda tankides on läinud paaki ca 47-48 liitrit seega 7-8 liitrit varu (paak ju vaid 55 l). Muud arvutused saate ise teha. Selleks, et paaki ise kankuga täita on ka vastavad pikka lehtrit vaja, mis muud.

Kahju kuulda, et oma ST müüki paned. Mina isiklikult ei kujuta praegu ettegi mingit muud autot.

Eile igatahes sain naelad alla ja vahatatud ka. Auto särab nagu oranz päike ja mina olen rahul. :)

Viimati muutis crissu01, 11 Veebr 2014, 16:03, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Nov 2013, 12:03 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Selleks, et kw juurde saada on vaja chippimist teha ;) Hetkel seda plaanis pole. Kleepse ma peale toppima ei hakka. Vaja vaid üks märk välja vahetada ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Nov 2013, 16:01 
Eemal
algaja

aasta oli 2004 kui ford tutvustas ST-d:)
2005 nägin seda tänaval...

läksid aastad, läksid rahad.. 2008 ostsin tavalise focuse sest polnud raha rohkemaks.Ja kui ühel hetkel tekkis tahtmine midagi paremat, siis saksast sain täpselt sellise mis mulle meeldis. Must nahk, katuseluuk, 5 ust, navi. Hunnik eurosid ja 2 aastat liisingut maksnuna võin öelda, et olen olnud väga rahul. Natuke on välismust poputatud, kilovatte juurde antud kleebistega. on paar õnnetust olnud. paar lollust.

aga auto on hea ja auto läks eile õhtul "kirvega" müüki, sest keegi peab ju eriliste autode hinda üleval hoidma. ei ole asjalik et pank ütleb auto hinnaks 7000€ olenemata sellest et nad ei suuda seda asendada. natuke sõimu ja poliisi tehti muudatus. Eks ma annan ta küll reaalse hinnaga ära, aga las vähemalt kindlustused nutavad kui keskmist hinda ja tehinguid vaatavad.

Kas su autol on 4 või 5 kohta? Kui sa kohe vastad, siis uuri enne passi ja vaata autosse. Sest mul tuli tehasest 4 kohalisena ja on korduvalt käinud ülevaatuste/arki/esinduse vahet et korrektuurid saaks tehtud ja kõik oleks jokk:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Nov 2013, 16:16 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Vaatasin ka auto24-st kuulutust. Väga kena isend ja see on küll naljakas, et pank sellise väärtuse autole annab...Aga kuna on pangad üldse normaalsed olnud... Nende aruga on ST tavaline veidi tuunitud focus :twisted:

Minul on ikkagi 5 kohaline..ükskõik siis, mille järgi vaadata :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Jaan 2014, 10:25 
Eemal
õpin foorumit kasutama
Kasutaja avatar

Kadedaks teeb kui ma teie kütusekulu numbreid vaatan. Endal 2006 aasta pill ja linnas alla 16 ei saa, maanteel kuskil 7,5 Kusjuures kummaline, et linnakulu väga ei erine, kas teed nn ökosõitu või tallad korralikult. Esindus uurinud ja puurinud aga jälile pole saanud - ei tööta seal ka just kõige teravamad pliiatsid minuarust.

Märgi koorumisega probleeme pole täheldanud ja 16" veljed mahuvad alla küll - paningi talveks, et mugavam sõita.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Jaan 2014, 14:57 
Eemal
õpin foorumit kasutama
Kasutaja avatar

Üle pika aja siis jälle siin ja nüüdseks natuke ST-d omanuna on tekkinud ka teemasid, millest kirjutada.

Minu oma on jah uuema ehk facelift välimusega 2008.aasta lõpust ja Eesti ajalooga auto (olnud enne mind ühe omaniku käes, kes sõitis sellega aastas keskmiselt ~8000km). Kütusekulu on nüüd stabiilselt jäänud kompu järgi 11, tegelik kulu tuleb isegi kusagil 0,3-0,5L 100'le vähem - mina olen selle tulemusega igaljuhul rahul, kuna enne auto ostu erinevaid foorumeid lugedes arvasin kütusekulu tulevat kusagil 12l/100km. Velgedeks said minul talvehoojal alla Mondeo Ghia 17" originaalveljed, mis sinna minu arvates päris hästi alla istuvad ja ka auto juhitavus võrreldes suvevelgede-rehvidega ei ole kannatanud.

Natuke negatiivsema poole pealt üllatas detsembris tehtud regulaarne auto hooldus (läbisõit ~47tuh km) Info Autos - esiteks sain teada, et Focus ST ikkagi ei lähe nende poolt pakutava kampaania http://www.ford.ee/soodus_hooldus_4a alla, kuigi ma seda isegi spetsiaalselt enne auto ostmist uurisin ning siis öeldi, et ka ST mudelile see kehtib. Aga no mis teha, arusaadav et ST mudelil kallim õli ja filtrid, lihtsalt olin arvestanud natuke väiksema summaga. Mis aga isegi rohkem üllatas, et vahetada tuli ka õõtshoova puks ja sarniir, mis väidetavalt läbi olid - see pani natuke mõtlema, et kas tõesti nii väikese läbisõidu juures Focusel silladetailid juba lagunevad või on auto varasemalt mingit sorti paugu saanud, mis antud osi kahjustanud on. Aga no jällegi, korda sai see tehtud ja nüüd loodetavasti aasta aega muretu.

Sügisel sai natuke ka auto sooritusvõimet mõõdetud vastava Gtech seadmega, aga paraku jäid tulemused alla auto ametlikele toodud numbritele - umbes selliseks jäid ka minu sõitude tulemused (400m aeg ja 0-100 kiirendus), nagu siin lehel toodud on: http://www.zeperfs.com/en/fiche1328-ford-focus-st.htm. Järeldus - tuleb kiiremaks teha, seniks kompenseerivad auto kehva sooritusvõimet kapoti alt ja summutitest tulevad heliteosed :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Jaan 2014, 16:40 
Eemal
õpin foorumit kasutama
Kasutaja avatar

Tere kõigile ka minu poolt!
Võtsin ka vaevaks selle foorumiga ühineda ja täitsa huvitav lugeda, mida ST omanikud oma kogemustest kirjutavad.
Väga ilus auto crissu... see orange värv ikka kõige parem mu meelest. Oleks uuele seda värvi pakutud, siis oleks kindasti ka orange võtnud.

Endal siis see kõige värskema kerega ST. Praeguseks sõitnud sellega juba üle aasta ja väga rahul... naudin iga kilomeetrit ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2014, 14:24 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

coupe kirjutas:
Tere kõigile ka minu poolt!
Võtsin ka vaevaks selle foorumiga ühineda ja täitsa huvitav lugeda, mida ST omanikud oma kogemustest kirjutavad.
Väga ilus auto crissu... see orange värv ikka kõige parem mu meelest. Oleks uuele seda värvi pakutud, siis oleks kindasti ka orange võtnud.

Endal siis see kõige värskema kerega ST. Praeguseks sõitnud sellega juba üle aasta ja väga rahul... naudin iga kilomeetrit ;)

Tere.

Tee oma masinast teema ka, tahaks ka ilusaid pilte uutest autodest näha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Veebr 2014, 16:25 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Nonii..üle pika aja piilusin siia foorumisse. Väga tore on näha, et üks ST fänn on juurde tulnud. Coupe, soovin sulle muretuid kilomeetreid uue autoga! Mina oleks uue ST puhul isegi kollase valinud :)

ess-tee, see kütusekulu on tõesti veidi suur. Ühes inglise foorumis ka lugesin selle kohta kunagi.. ei oska praegu linki panna. Kas oled ise uurinud võimalikke põhjuseid veel? Muidugi praegu talvega võib see kulu vabalt näidata suurem, kuna mul suure külmaga oli see 15 kanti. Nüüd jälle 11,5 ringis.

Cosmic..ma ei soovitaks korralises hoolduses väga info-autos käia, kuna seal krutitakse iga asjaga hinda juurde (lisaks teeninduse hinnad ise suhteliselt krõbedad). Lisaks kui viimati uurisin, siis sinna ei saa oma õlide ja filtritega üldse minna. Käisin ise hoolduses Autoeksperdis ja olen rahul, teenuse hinnad on normid ja töömehed on asjalikud ning jagavad ka midagi :).

Lasin ka hiljuti auto üles tõsta, et lasta vaadata, kas oleks vajalik miskit vahetada jne. Kõik oli OK :) Suure külmaga tekkis ka akuvahetuse vajadus, kuna peal olev aku tundus liiga vana ja liiga väike selle auto kohta.

Üks mure on veel auto pöörete näidikuga, kuna see kippus just külmaga nö lolliks minema. Seistes jääb kuskil 6000 peale vms seisma ja kui sõita lendab seier 9000 peale. Nüüd jälle asi okk. Kui kellegil veel sellist asja olnud vb kogemusi jagada. Igatahes on plaanis lähiajal lasta see üle vaadata. Eks siis kirjutan, mis sellest sai.

Seniks kõigile rõõmsaid kilomeetreid! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Veebr 2014, 10:34 
Eemal
õpin foorumit kasutama

Seoses selle Info-Auto soodushooldusega. Minule tehti küll ilma probleemideta selle hinnaga - käisin Kadaka teel asuvas esinduses. Käin iga 20 000km tagant esinduses tegemas ja iga 10 000km tagant vahetan enda tööjuures ise õli koos filtriga ära. Järelturu väärtus vast suurem kui esinduses hooldatud. Kuigi jah, seal ka leiti mõned puksid mis soovitati vahetada, aga ülevaatusel ei öeldud midagi nende vigade kohta. Nüüd umbes 10 000km hiljem on need puksid vaikselt väsimuse märke hakanud näitama - ju siis mingi tõetera nende soovituses ikka sees oli. Üldiselt need Kadaka tee kutid tunduvad asjalikumad kui seal peamajas asuvad, teenindus sõbralikum ja ei ole nii ennasttäis.

Kütusekulu tuleb mul paagi peale tavaliselt 10L/100km, vahepeal tuli umbes 5-6 paagitäit ka kuluks 8L/100km. Tõsi, ma sõidan ka üsna palju maanteed, jaguneb umbes 60-40 või 70-30 olenevalt nädalast. Mul tuleb suvine kulu kusjuures isegi suurem kui talvel. Talvel 16 tolline Fordi originaal valukas all, mis kindlasti mõjutab, konditsioneeri ei kasuta ja talvel ei saa väga palju just vajutada ka.

Aa, ja mul on 2007 aasta ST, mis on chipitud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Juul 2014, 09:58 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Pole ammu siia midagi kribanud, kuid nüüd peale ühte veidi suuremat intsidenti teeks ühe postituse. Siiani muidu autoga kõik tipp-topp korras. Nädalavahetus sai pikem sõit tehtud ja ca 60 km enne koju jõudmist hakkas mootorist kostuma väga häirivat undamise ja pinisemine moodi heli. Kui auto seisma jätta käis see veel veidi edasi kuni jäi vait.

Hääl oli siis täpselt selline nagu järgneval lingil kuulda saate: http://www.youtube.com/watch?v=_ySnckRzAbs

Ja nagu sealt ka tuleneb on tegemist siis membraani purunemisega õli filtri korpuses (loodan, et tõlge enam-vähem ok).

Kõige "häirivam" on see, et auto sai viidud teisipäev esimesse remonditöökotta, kus oli neil väidetavalt aega asjaga tegeleda. Muidugi peale viite tundi ei suudetud viga tuvastada, vaid näidati kätte mootoris koht, kus heli tuleb :evil:

Seega hakkasin ise probleemi põhjust googeldama (selleks läks paar minutit) ja leidsin ülaltoodud lingi, lisaks siis kammides inglise foorumeid tulenes, et see membraani purunemine on nendel mootoritel tüüpviga (kahjuks ei olnud otsinud enne selle mootori kohta piisavalt infot, et oleks kohe veast ise aru saanud). Kuna esimene remondikas ei saanud asjaga edasi tegeleda enne reedet oli vaja auto sõidutada uude kohta, kus sai siis kinnitust, et membraan on ikkagi katki.

Ja nagu selle mootori "õnneks" on jupid "kohe kättesaadavad", ootan ma seda uut membraani ca nädal.

Sai ühest vene foorumist leitud info, et tervet õlifiltri korpust ei ole vaja vahetada ja saab ka läbi membraanivahetusega:

http://www.drive2.ru/l/172471/

Eks siis saab ära proovitud, kas õnnestub ja kestab. Peale seda jamamist olen jälle targem.

Seniks kõigile muretuid kilomeetreid! Minu oranž punn seisab ja ootab oma membraani seni. :?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Juul 2014, 12:22 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Nojah, eks sellise töökoja leidmine kus lahendatakse probleem mitte lihtsalt ei parandata ongi raske jah. Anoh see kui lihtsalt näpuga näidatakse müra suunas on ikka täisläbikukk, iga töömees kes kunagi isegi kaugelt ST-d näinud on peaks une pealt seda membraani teadma :)

Seda membraani peaks saama eraldi vahetada jah, ja vaata et vahetataks ikka sellise vastu millel see vastupidavuse probleem kõrvaldatud on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Juul 2014, 15:17 
Eemal
algaja
Kasutaja avatar

Eks pigem Eestis see probleem ongi, et keegi pole väga seda autot näinud. Mõlemas töökojas oldi "hämmingus", et Fordile on peale pandud Volvo mootor :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: