Tänane kuupäev 17 Juul 2019, 15:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 28 Mai 2019, 18:00 
Eemal
õpin foorumit kasutama

Tervist!

Kuigi foorum kahjuks tundub üsna surnud olevat, otsustasin siia teema teha, ehk motiveerib rohkem ennast autoga seonduvat kirja panema.

Sai siis umbes täpselt aasta tagasi ostetud 2007a Focus ST225 prefacelift viieukseline, värviks merehall (Sea Gray). Toodud Eestisse 2017. aastal Rootsist, läbisõitu praeguseks kogunenud veidi üle 222k km.
Ise olen sellega umbes 8000km sõitnud. On küll igapäevases kasutuses, aga enamasti linnasõidud ja pikki otsi näeb pigem vähe. Kütusekulust ei maksa rääkida ja ega seda nii madala aastase kilometraazi juures ei jälgi ka. Talvel näitas kohati keskmist 15.5l/100km, samas ma pole alati kõige kergema jalaga ka.
Enne mind on Eestis tehtud sellega järgnevat:

* Uus esiklaas
* Uued kettad ja klotsid, nii ees kui ka taga (BREMBO)
* Uus käsipiduri tross
* Veljed liivapritsitud ning pulbervärvitud
* Uued rattamutrid (kõik 20tk)
* Uued suverehvid 235/40/18" Point-S Summerstar (sõitnud 100km)
* Vahetatud hammasrihma komplekt koos veepumbaga (SKF)
* Vahetatud kõik filtrid ja mootori õli (Mobil 5W30 FE)
* Mõlemad nukkvõlli simmerid vahetatud (Volvo originaal)
* Uued süüteküünlad iridium (BOSCH)
* Kliimapump parandatud ja kliimasüsteem täidetud
* Korralik metallist põhjakaitse

Ise väga remontima pole pidanud, novembris sai vahetatud õlid filtrid, õõtsapuksid ja tehtud sillastend. Märtsis läbis ülevaatuse ja nuriseda polnud millegi üle.
Olen lisaks teinud ise selle aasta jooksul veel:

* Bluefin Stage 1 remap eelmisel suvel ja nüüd pärast intercooleri paigaldamist stage 2.
* Tavalise Focuse tiiva asemel originaal ST luugi tiib, sai üsna pärast ostu tellitud. Millegipärast on veel mõnel praegu müügisoleval ST-l see tavaline tiib küljes, müstika.
* Keskmise summuti asemele Simons pütt (algselt tegin deres nagu igal pool soovitatakse, aga 2k rpm juures drone ei istunud üldse)
* Mõrased niiskust täis tagatuled vahetasin LED smoked tulede vastu ja tiiva punase piduritule asemele läks ka hall
* Akukate oli puudu
* 4" summutiotsad hiinast, eelmine omanik oli ühe summutiotsa ära kaotanud
* Uued lamellid, Hankook Winter i*cept IZ2
* RamAir group A õhufilter ja Focus RS ECU karp standard airboxi asemel
* Eibach flantsid (ees 15, taga 20mm) ja pro-kit vedrud
* Stage 1 intercooler aprillis
* Quickshift kit

Lähiajal peab ikkagi remontima ka hakkama, pidurdades kerge vibra, ilmselt mingi ketas kõver.
Samuti rool väriseb vahepeal, eriti saab aru maanteel ühtlase sõidu juures. Kahtlustan pooltelgi, mis sellel masinal šokolaadist ja ega ma neile väga halastanud pole ka.
Iluvigu on ka omajagu, kundepoolne tiib mullitab ja tahaks vahetust. Juhipoolsel tiival ka siit-sealt näha roostealget. Stanged vajaksid plastiku- ja värviparandust jne.

Pildid autost enne minu aega ja praegusest seisust on Google Photos albumis, https://photos.app.goo.gl/aPbAwcNgKp343Nbm8

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Juun 2019, 09:45 
Eemal
õpin foorumit kasutama

Varsti kuu aega möödas teema alustamisest. Vahepeal käisin hoolduses, vahetati ära üks šarniir, ees mõlemad amordi tugilaagrid ja esimesed pidurikettad ja klotsid (brembo).

Tagumised tuled (tagurdus + udutuli) said ära vahetatud. Klaasid vaja ära toonida ja siis olen juba täitsa rahul
Pilt https://photos.app.goo.gl/orHj68G3FWJWk9EV6

Poolteljega on omaette teema - vasakpoolses võllis oli korralik lõtk sees ja tolmukate ribadeks. Mõtlesin, et riskin ja võtan B varuosa, GSP pooltelje. Läks nii nagu kartsin. Ka vana, mineku peal poolteljega ei olnud kiirendades sellist vibra kui nüüd sellega.
Nüüd edasi on variandid kas
* taastatud originaal (Eestist Fordi esindusest ca 350eur, UK-st koos saatmisega ca 230eur)
* uus originaal (ca 900eur)
* nn uprated komplekt, ca 900eur koos saatmisega UK-st, aga focusstoc foorumis kiidetakse

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid