Tänane kuupäev 17 Juul 2019, 16:08

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 104 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ford Mondeo Ghia 2002a
PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 19:39 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Mis tähendab "laiali", kas toe-ini suhtes või camberi suhtes?

Camberi suhtes koormuse all laiali (negatiivsemaks, ehk rataste alumised osad on üksteisest kaugemal kui ülemised) vajumine on bemmide puhul feature, mitte bug.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 23:07 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Jesper kirjutas:
Mis tähendab "laiali", kas toe-ini suhtes või camberi suhtes?

Camberi suhtes koormuse all laiali (negatiivsemaks, ehk rataste alumised osad on üksteisest kaugemal kui ülemised) vajumine on bemmide puhul feature, mitte bug.

Kui väljamaa keeles väljendada siis camberi suhtes.

Muidu pole arugi saada, aga koormuse all on vaatepilt väga jube (täislastis) Ja rehvi sisekülge on kõvasti ära söönud samuti.

Ford Sierra Boa cosworth, fordismi alustala, igavene projekt, aga kõikidest kõige tähtsam...
Ford Sierra 2.0 kogematta ostetud, nagu oleks igav
Ford Transit 83a oeh saaga oleks ...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 23:16 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

olen täheldanud, et kui külgkalle paigast, siis kulub rehvi muster sakiliselt ("kuuse" kujuliselt), mitte ühtlaselt kuskilt küljest :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 00:10 
Eemal
huviline
Kasutaja avatar

Dexter kirjutas:
olen täheldanud, et kui külgkalle paigast, siis kulub rehvi muster sakiliselt ("kuuse" kujuliselt), mitte ühtlaselt kuskilt küljest :roll:

Ja nii peaks ka olema, Astra tagurehvid vöin näiteks tuua :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 01:45 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Oeh, juba läks nokkimiseks terminite kallal ja põhipoindist sõidetakse rongiga mööda...

Mul ei ole hetkel kuskilt võtta Mondeo Mk3 tagavedrustuse põhimõtteskeemi, aga kui see on sarnane Mk1 omaga, siis see on juba sellesse geomeetriasse suhtkoht sisse ehitatud omadus, et vedru kokku surudes ronib camber kiiresti negatiivsemaks. Ehk siis viga võib olla vabalt näiteks väsinud vedrudes või labases ülekoormuses. Paigast ära oleva sillageomeetria põhjuste pukside juurest otsimine tundub vähemalt mulle suhteliselt pimesi haaramisena, noh a ma pole muidugi mingi Mondeo ekspert kah. Põhimõtteliselt seal saab olla kuni 4 puksi per nurk mida vahetada, roni auto alla ja vaata järgi mis nad asjast arvavad. Silmnähtava geomeetria muutuse jaoks peavad puksid ikka silmnähtavalt läbi olema.

Dexter ja Märt, ma võin näidata vale külgkaldega rehve mis on kulunud täiesti ühtlaselt ühest servast ära (minu puhul siis küll välisservast :twisted:), point on seega...? Kui vedrustuse ainuke häda on vale külgkalle, siis ta kulub ühtlaselt, kui seal kõik muu ümberringi ujub ja tõmbleb, siis võib igasugu imeasju välja tulla, olenevalt vedrustuse tüübist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 02:06 
Eemal
huviline
Kasutaja avatar

Jesper kirjutas:
Dexter ja Märt, ma võin näidata vale külgkaldega rehve mis on kulunud täiesti ühtlaselt ühest servast ära (minu puhul siis küll välisservast :twisted:), point on seega...? Kui vedrustuse ainuke häda on vale külgkalle, siis ta kulub ühtlaselt, kui seal kõik muu ümberringi ujub ja tõmbleb, siis võib igasugu imeasju välja tulla, olenevalt vedrustuse tüübist.

Ma mötlen seda, et miks ta mul rehvi taga söi (kuigi ma pole selles väites 100% ka kindel) kuna need ei olnud sel hetkel uued, kui nad alla panin. Tal pole seal taga eriti midagi. Sillatala, puksid, vedrud, amordid. :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 20:16 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Jesper kirjutas:

nendime et sina ju sõidad ringradu põhiliselt kus rehv kulub vastavalt sellele kui palju libiseb jne-sellest ka selline kulumine, kuid kui korralikult tänaval liigud siis peaks teissugune see kulumine ikka olema :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 21:10 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

No mõtle loogiliselt, kui ainus viga on vale külgkalle, siis misasi seda kuusepuud seal tekitab?

Ma ei väida et te viirastusi näete, lihtsalt ma leian et väide "juhul kui rehvid on ühest servast rohkem kulunud, siis see pole kindlasti külgkalde viga" ei ole õige.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 21:12 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Nii õli, ja 3 filtrit vahetatud. Salongifilter vahetatud ja oli ikka tõsist rokka täis.

Teen siis tagarehvidest pilti kaa homme...

Ford Sierra Boa cosworth, fordismi alustala, igavene projekt, aga kõikidest kõige tähtsam...
Ford Sierra 2.0 kogematta ostetud, nagu oleks igav
Ford Transit 83a oeh saaga oleks ...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 21:17 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Tamar kirjutas:
Teen siis tagarehvidest pilti kaa homme...

Ah ok lootusetu, ma luban et ma ei võta enam ühegi Mondeo teemas kunagi sõna, ilmselgelt on tegemist täiesti unikaalse ja kordumatu mudeliga autotööstuse ajaloos, mille remontimine on ilma detailset step-by-step juhendit omamata tavainimesele hoomamatu raketiteadus :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 21:18 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Jesper kirjutas:
No mõtle loogiliselt, kui ainus viga on vale külgkalle, siis misasi seda kuusepuud seal tekitab?

Ma ei väida et te viirastusi näete, lihtsalt ma leian et väide "juhul kui rehvid on ühest servast rohkem kulunud, siis see pole kindlasti külgkalde viga" ei ole õige.

muidugi, eks selles mängib rolli ka kokkujooks ehk "toe" kuid see kulutab siledalt ühte külge - nendime et ei ole proffesionaal, kuid järeldan seda enda silmaga nähtust :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 22:01 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

No kui ma peaks miljonimängus valima pärast 50:50-t, siis pakuks just niipidi et vale kokkujooks - "kuusepuu", vale külgkalle - üks serv ühtlaselt sile. Täpselt ei tea, pole veel piisavalt palju sildu valeks muttinud :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 22:09 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Jesper kirjutas:
pole veel piisavalt palju sildu valeks muttinud :)

mina kah pole kui olen kaenud klientide rehve ning sillastendi näite ennem reguleerima hakkamist:D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 22:30 
Eemal
Mutri Mati
Kasutaja avatar

Aga mul on üks klient kes käib silla regullis iga ca 2 nädala tagant :lol: Kogu aeg kakub või ujub või on rool viltu või mis iganes. Silla mees keeldus nüüd regullimast, sest kontra mutrid on ümmarguseks kulunud. Enne uuesti silda tegema ei hakka kui me uued mutrid tellime :mrgreen:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 22:43 
Eemal
fanaatik
Kasutaja avatar

Starsel kirjutas:
rool viltu

kui esimest korda nii juhtub (kas roolisamba või roolikarbi/lati lõtku pärast) siis teist korda palun kliendil ise rool sirgelt panna :D - peale seda ta vähemalt ei saa ütleda et mina panin viltu :twisted:

edit: palume mõnel lubadega inimesel see mitte teemasse puutuv mõla vastavasse teemasse tõsta/viia :roll:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 104 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: